Yalın ve Güvenilir

Yalın ve Güvenilir


Köklü mühendislik tecrübesinin gücüyle tasarlanan impeller CFD teknolojisinin katkılarıyla kullanıcılara üst segment verim ve geniş operasyon aralığı sağlamaktadır. Korozyon ve parçacık aşındırması gibi yapısal kısıtlamalara ise Titanyum* yapıları sayesinde dirençlidirler.

Difüzörler


Impellerın döngüsel hareketi sonucu hava akışı üzerinde oluşan kinetik enerji, akış difüzör üzerinden geçerken potansiyel enerjiye dönüşerek sistem basıncını yükseltir. Difüzör ve impeller üzerinden geçen akış CFD ortamında akuple olarak simule edilerek düşük türbülanslı, minimum kayıplı ve sessiz bir akış profili elde edilir.

IGV (Hava emiş klavuz vanası)


IGV emiş havasını kısarak belirli oranda kapasite kontrolü sağlar. Sahip olduğu kontrol kapakçıkları emiş havasının girdap şeklinde akışını sağlayarak kompresör verimliliğini arttırmaktadır.

RADYAL OYNAR LOKMALI YATAKLAR


Yüksek hızlı pinyon şaftlarının verimli biçimde yataklanabilmesi için radyal yüklerin yuvaya eşit dağılımını sağlamaktadırlar. Normal çalışma şartları altında bakım ve değişime ihtiyaç duymazlar.

Labirent Keçe


Basınç odası ve dişli kutusu arasındaki sızdırmazlığı sağlamak için labirent keçeler tercih edilmiştir. Labirent keçeler şafta temsa etmeden sızdırmazlığı sağlamaktadır. Bu sayede keçe sürtünme kayıplarını ortadan kaldırır ve bakım-değişim ihtiyacı duymazlar.