Grup Kontrol Paneli

Sistem Mimarisi 

Grup kontrol panelinde basınçlı hava hattı, sistem basıncı sensöründen okunan basınç değeriyle kontrol edilir. Esnek ve modüler yapısı sayesinde 24 kompresöre kadar kontrol edebilme yeteneğine sahiptir. Aynı çıkış basıncına sahip, farklı güç ve kapasitelerdeki kompresörlerin tek bir merkezden kontrolüne imkan sağlar.  

Donanım Özellikleri 

Grup kontrol panelinde ana kontrolcü ile turbo kompresörler arasında haberleşme sinyallerinin yanında fiziksel olarak analog ve dijital sinyaller de kullanılır. Sistemi takip etme ve proses kontrolünde güvenli şekilde çalışabilmesi için yedekli sistem kullanılmıştır. 

Parametreler 

Grup kontrol paneli üzerinde temel olarak turbo kompresörlerin çıkış basınçları, IGV açıklık oranları, ana motor akımları ve sistem basıncı görüntülenir. Ek olarak sistemde yer alan tüm kompresörlerin çalışma ve yük/boş durumları izlenebilir. 

Avantajlar 

Grup kontrol paneli sayesinde birden fazla turbo kompresörü otomatik şekilde çalıştırabilmek mümkündür. Tesis tüketimine göre otomatik olarak devrede ve yükteki turbo kompresör sayısı ayarlanır. Bu sayede ciddi bir enerji tasarrufu mümkün olur. Eş yaşlanma fonksiyonu ile sistemdeki kompresörlerin eşit sürelerde çalışması sağlanır.