Biz Kimiz ?

Japonya’nın önde gelen teknoloji şirketlerinden Japon IHI Corporation ile Kompresör sektörünün öncü ismi Türk Dalgakıran Makine ortaklığıyla 2017 yılında kurulan IHI DALGAKIRAN Makine, Dilovası/Kocaeli üretim tesislerinde büyük bir yapılanmayla üretime geçti.

Japon ve Türk Mühendislerinin ortak çalışmaları ile, Türkiye’de üretilen ilk ve tek turbo kompresör olan IHI DALGAKIRAN Turbo Kompresörleri, demir çelikten otomotive, tekstilden madencilik sektörüne kadar sanayinin birçok alanına hizmet veriyoruz. Japonya’nın önde gelen teknoloji şirketlerinden Japon IHI Corporation ile Dalgakıran Makine ortaklığıyla 2017 yılında kurulan IHI DALGAKIRAN Makine, Dilovası/Kocaeli üretim tesislerinde büyük bir yapılanmayla AR-GE Merkezi olma yönünde ilerliyor. IHI DALGAKIRAN’ın toplam istihdamının %40’ı alanında uzman mühendis kadrosundan oluşmaktadır.

Türk&Japon işbirliğindeki AR-GE Ekibimiz ürünün lokalizasyonu için kuruluşumuzun ilk gününden itibaren Endüstri 4.0 kapsamında çalışmalarına devam etmektedir. Bu atılımımızla da Türkiye’nin ilk ve tek Turbo Kompresör üreticisi olduk. Türkiye’nin tamamında satış ve servis hizmeti sunan IHI DALGAKIRAN, ürünlerini yapılan anlaşma kapsamında Avrupa, Ortadoğu, Türk cumhuriyetleri ve Afrika pazarlarına sunuyor. Klasik kompresör teknolojilerine göre yüzde 35’e varan enerji tasarrufu sağlayan IHI DALGAKIRAN Turbo Kompresörleri yüzde 100 yağsız basınçlı hava üretmekte, üretim sırasında basınçlı hava ihtiyacı sık değiştiği için müşterilere özel optimal dizaynlar sunmaktadır. .

IHI DALGAKIRAN MAKİNA SAN. VE TİC. A.Ş.