Standart deşarj noktasında toplam mutlak basınç anlamına gelir. Günümüzde, basınç için yeni birimler, Blaise Pascal bilim adamının adını taşıyan birim Pascal, birimi metrik sistemde en hassas olarak kullanılır.

Çoğu spesifikasyonda basınç, gösterge değerleri olarak ifade edilir ve parantezler arasında “g” ile belirtilir. Ancak mutlak rakamlarla ifade edilmelidir, çünkü dağ seviyesinde, emme basıncı 1 barlık mutlak basınçtan daha düşük olacaktır ve bu da farklı bir basınç oranı ortaya çıkaracaktır. Hava kompresörünün seçimi sırasında bunun farkında olunmalıdır. 1000 m’nin üzerindeki yağsız döner kompresörler için hava, düşük bir emme basıncına sahiptir, ancak aynı zamanda düşük özgül ağırlığa sahiptir, bu da düşük verim ve yüksek tahliye sıcaklığına neden olur. Dağlık bölgelerdeki kompresörler için lütfen mühendislik departmanımızla iletişime geçiniz.

Bardan Pascal’a, bar’dan PSIA’ya, PSIA’dan bara, PSIA’dan Pascal’a vb. dönüşümleriniz için basınç dönüştürme hesaplayıcımızı kullanabilirsiniz.

Basınç birim dönüştürme (Bar, Pascal ve PSIA arasında)
Başlangıç Değeri:
Bar(a)
Pascal(a)
PSIA